Trofeul Clubului Central de Sah 2019

Organizatori

Parteneri

Sponsori

Trofeul Clubului Central de Șah București 2019 (#tccsb2019) adună laolaltă copiii și părinții pasionați de jocul regilor, de-a lungul unui campionat, pe parcursul căruia vom descoperi veleitățile de sportivi demonstrate de participanți, vom deveni mai buni (atât copiii, cât și părinții), participând la atelierele oferite de partenerii evenimentului și îi vom recompensa pe cei mai merituoși dintre jucători.

6 etape regulate și o finală aproape de Crăciun  vor stabili Campionul pentru anul 2019!

Etapa 1 – 31.03.2019
Etapa 2 – 05.05.2019
Etapa 3 – 26.05.2019
Etapa 4 – 29.09.2019
Etapa 5 – 20.10.2019
Etapa 6 – 24.11.2019
Masters – 22.12.2019

Informații

Secțiuni

Campionat sub 8 ani – nelegitimați sau CIV 1001 (copii născuți după 01.01.2011)

Campionat sub 12 ani – nelegitimați sau CIV 1001 (copii născuți după 01.01.2007)

Format

Sistem Elvețian / 7 runde / 10 minute

Programul Etapei 6

09:00 – 09:30 – Check In

09:30 – 10:00 – Ședința Tehnică

10:00 – 11:15 – Rundele 1-3

11:15 – 11:45 – Atelier INACO

11:45 – 13:15 Rundele 4-7

13:15 – 13:30 Festivitatea de Premiere

Taxa de organizare

50 lei/jucător (Kompostor până la data de 23.11 / OP până la data de 22.11)

80 lei/jucător (dacă este plătită pe 23.11.2019)

Înscrierea pentru fiecare etapă

  1. Rezevarea locului (formular în dreapta paginii)
  2. Plata taxei de organizare (OP/Kompostor/Numerar în ziua Etapei cu o suprataxă de 30 lei)

Asociația Alter Move
Email: concurs@echess.ro
Whatsapp: 0723.220.406
IBAN: RO31INGB0000999906286050

Rezervarea locului

Cum vei plăti taxa de organizare?

Ordin de Plată/Transfer bancarKompostorCash înainte de începerea evenimentelor (suprataxă 30 lei)

[recaptcha]

Clasamente Finale 2019

Sub 8 ani

Loc Participant E P PV
1 Cornea Mihai Alexandru  6 176 30.0
2 Popescu Gabriel  6 162 29.0
3 Trancu Stefan  6 161 28.5
4 Paun Alex-Cristian  6 139 27.0
5 Virlan Stefan  5 112 22.0
6 Stanica Andrei 3 110 18.0
7 Popescu Baciu Andrei  5 99 20.0
8 Petricica Rares  5 80 18.0
9 Costea David 4 69 15.5
10 Chirita Ana 3 68 13.0
11 Zurbagiu Sebastian 2 61 11.0
12 Sava Natalia-Maria 6 51 13.5
13 Echimescu Daria 3 45 9.0
14 Ciulic Alexandru 2 41 9.0
15 Militaru Vladimir 1 40 6.0
16 Radu Luca 3 35 8.0
17 Baluta Mihai-Alexandru 4 30 9.0
18 Urjan Mihai Bogdan 1 30 5.0
19 Iacob Luca-Andrei 2 27 7.0
20 Angheluta Victor 2 27 4.0
21 Tirdei Alexandru 2 26 7.0
22 Burceag Andrei 3 25 9.0
23 Rusu Ilinca 1 17 3.5
24 Stanica Maria 2 16 4.0
25 Birla Matei 2 15 6.0
26 Matei Luca 1 15 4.0
27 Chitu Bogdan-Matei 1 15 3.0
28 Pana Alexandru 1 10 3.5
29 Ciuncanu Luiza 3 10 3.0
30 Calin Tudor-Alexandru 1 10 3.0
31 Bulumac Ana-Maria 1 10 3
32 Robitu Vlad 2 9 4.5
33 Lascu Patrik 2 9 3.0
34 Caravia Teodor 1 9 3.0
35 Pana Darius 1 8 3.0
36 Pitis Albert 1 7 3.0
37 Cocan Mihnaea-Sorin 1 7 2.5
38 Stoica Stefan 1 7 1
39 Cimponeriu Petru 2 6 2.0
40 Dinu Luca 1 6 0
41 Pruna Nikolas-Razvan 1 5 1.0
42 Zan Teodor 1 4 1.5
43 Burgard Stefania 1 1 1.0

Sub 12 ani

Loc Participant E P PV
1 Popescu Cristian  6 240 39.5
2 Seremet Gabriel  6 188 32.0
3 Cornea Adina-Elena  6 173 30.0
4 Murtaza Iman  6 146 28.5
5 Raduinea Cristina-Alexandra  6 128 26.0
6 Sandu Mihnea  6 128 27.0
7 Neagu Vlad  6 108 25.0
8 Ionita Alexandru  6 91 23.0
9 Dobre Mateas-Alexandru 5 61 15.0
10 Echimescu Otilia 3 54 11.0
11 Ene Andrei 4 42 12.5
12 Paul Sandra 6 40 16.0
13 Pintea Petru 5 37 15.0
14 Pintea Stefan 5 27 13.0
15 Andrei Alexandru (C.) 1 26 4.0
16 Sima Ianis-Stefan 2 25 7.5
17 Sirbu Ilinca 1 23 4.0
18 Tramindan Costel-Horatiu 4 22 11.0
19 Burgard Maria 4 21 11.0
20 Ghetu Radu-Cristian 1 20 4.5
21 Baluta David-Andrei 1 18 4.0
22 Miranda Alex-Serban-Amor 1 16 4.0
23 Nicolae Radu 2 16 5.0
24 Bereczki  Sasha Yann 1 15 4.0
25 Petrache David 1 15 4.0
26 Ionescu Erika-Maria 2 13 3.0
27 Stirbescu Andrei 2 13 3.0
28 Neagu David 1 10 3.0
29 Nicodim Stefan 1 10 4.0
30 Ciolacu Annemarie 1 9 3.0
31 Petrache David 1 9 3.0
32 Dorobantu Alexandru-Mihai 1 9 4.0
33 Oprea Darius 1 8 2
34 Matei Denis 1 8 3.0
35 Orasanu Andrei 1 8 3.5
36 Russu Victor 2 8 5.0
37 Serafinceanu Ionut 1 7 1
38 Teusdea Eliza-Andreea 3 6 2.0
39 Lupu Amalia 1 6 3.0
40 Tancu Mihai 1 3 0.0
41 Paun Eva-Dalila 2 3 3.0
42 Albulescu Stefan 2 2 2.5
43 Toncu Vlad 1 2 3.0
44 Petrache Eric 1 1 0.0
45 Dorobantu Iulia 1 1 1.0
46 Spataru Ana-Maria 1 1 1.5
47 Bereczki  Sarah Annamaria 1 1 2.0
48 Radulescu Nicolas 1 1 2.0
49 Ursan Vlad 1 1 2.0
50 Porojan Vlad-Matei 1 1 3.0

Însoțitori

Loc Participant E P PV
1 Sandu Catalin  5 171 21.5
2 Sava Robert-Gabriel 4 155 23
3 Seremet Cristinel  6 139 21
4 Raduinea Marian  5 122 15.0
5 Neagu Razvan  6 105 15
6 Stanica Eugen 3 97 11
7 Cornea Daniela  5 71 5.0
8 Pintea Stefan  4 69 9.0
9 Paun Luiza  3 53 8.5
10 Radu Mugurel 3 47 4
11 Ionescu Dan 2 36 4.0
12 Negrean Andrei 1 35 6
13 Paun Luca 1 35 5.0
14 Burceag Mihai 2 30 6.0
15 Ghircoias Cezar-Andrei 1 30 5.0
16 Petrache Florian 1 30 4.0
17 Sirbu Gabriel 1 30 3
18 Ceciu Teodor-Costin 1 26 5.0
19 Evelin Ceciu 1 20 4.0
20 Bulumac Ianis 1 20 3
21 Iacob Adrian 2 20 1
22 Spiridon Teodora 1 18 4.0
23 Zan Horia 1 18 3
24 Oprea Dorel 1 18 2
25 Cornea Marius 1 17 2
26 Chirita Lorena 1 16 3.0
27 Obopol Daniela 1 16 1
28 Calin Mircea 1 15 4
29 Baluta Madalina 1 15 2.0
30 Paul Andreea 1 15 1.0
31 Petrache Octaviana 1 15 0
32 Negrean Alina 1 12 2.0
33 Andrei Georgeta 1 9 0.0
34 Sima Constantin 1 8 2
35 Ionita Alexandru 1 5 0.0